Pseudo hotelarze

Witajcie,

Dawno nic nie pisałem bo pochłonęła mnie praca zawodowa oraz szkolenia/kursy.

Chciałem się dzisiaj z Wami podzielić pewną sytuacja jaka mnie spotkała w ostatnim czasie. Dla mnie sytuacja dziwna, ale niech każdy oceni sam.

Grupa na Facebooku

Istnieje pewna grupa na FB, do której należą osoby zarządzające obiektami noclegowymi oraz/i/lub szefowie firm(właściciele). Zostałem do tej zamkniętej grupy zaproszony. Nie powiem było mi miło być w tak zacnym gronie jak sądziłem.

Okazało się jednak że to grupa stworzona przez jeden z portali oferujących usługi sprzedaży miejsc noclegowych. Hmm, trochę mnie to zdziwiło, ale nie przeszkadzały mi te wpisy. Chociaż część wpisów była bardzo nachalna i reklamował wspomniany portal, ale ja i tak z niego nie korzystam, wiec zlewałem to totalnie – jak to mówi młodzież 😉

Kolejna prawie identyczna grupa FB

Dostałem zaproszenie do kolejnej zamkniętej grupy o identycznej nazwie ale dopisanej na końcu frazie “…bez cenzury”.

Na początku nie “skumałem” o co chodzi, czemu 2 takie same grupy, ale jakoś nie wnikałem w to. Pewnego dnia mając chwile zacząłem czytać posty i wyrywkowo komentarze. Wtedy mnie coś tknęło i przeczytałem opis co to za grupa.
Jak to Pani ujęła w opisie, “grupa powstało bo mnie wyrzucono z grupy (tej o takiej samej nazwie) bo za dużo zadawałam pytań na temat źle działającego systemu sprzedaży tego portalu.” – nie jest to dosłowny cytat, aby nie robić antyreklamy portalu.

Z czystej ciekawości zostałem w tej grupie.

Zapytacie ale po co, zostałeś. Odpowiem że sam nie wiem. Czasami czytałem posty, komentarze itp., nie udziałem się w tych dyskusjach, chociaż może tylko raz coś napisałem na temat PMS.

W związku z tym iż dostałem urlop na koniec lipca postanowiliśmy z żoną, że w tym roku pojedziemy nad nasze polskie morze.

Zapytacie a co to ma wspólnego z grupa na FB? Juź odpowiadam.

Otóż po kilkugodzinnych przeszukiwaniach internetu nie bardzo podobały nam się oferty nad polskim morzem. Postanowiłem że skoro jestem w grupie gdzie są osoby zarządzające obiektami noclegowymi wszelakiej maści( hotele, hostele, apartamenty, domki itp), że napisze na grupie i zapytam czy ktoś w tamtych rejonach może ma jakąś ciekawą ofertę dla rodziny 2+2, na termin mojego urlopu.

To był błąd ?!!!!

Wylał się na mnie wielka fala hejtu. pierwszy raz przeżyłem na własnej skórze co to jest hejt. Oczywiście były osoby które podały mi namiary i oferty, za co im serdecznie dziękuję.

Po moich kilku wpisach pod postem, że myślałem iż to grupa hotelarzy przeczytałem “jakich hotelarzy? my nie jesteśmy hotelarzami!!”.

Byłem w szoku.

Zacząłem wtedy studiować dokładnej wpisy na tej grupie i doszedłem do wniosku, że faktycznie większość z ponad 200 osób w tej grupie to nie są hotelarze tylko PSEUDO HOTELARZE. A mianowicie są to osoby mające 1 domek, 1 apartament, albo kilka miejsc noclegowych. A grupa powstała po to aby sfrustrowani właściciele, managerowie mogli ponarzekać na portal, który ich zdaniem jest do d***, żeby mogli wylać fale nienawiści do swoich KLIENTÓW – tak wiem w hotelarstwie są GOŚCIE, ale dla osób z tej grupy to są klienci. Niektóre z Pań administratorek wrzucały zdjęcia maili jakie otrzymały od gości ze niby śmieszne że niby gość głupi i było haha hihi. Czasami te zdjęcia/screeny miały nawet wszystkie dane tej osoby oraz tego klienta/gościa.

Mój post został usunięty.

Jak to Pani administrator stwierdziła, to nie jest grupa na takie zapytania – oczywiście użyła trochę mocniejszych słów, ale to przemilczę.

Pobyłem w te grupie jeszcze kilka dni, żeby zobaczyć czy będzie jakiś efekt tego że posty zostały usunięte, i czy może będzie odzew na wpis Pani administrator żeby takich ogłoszeń nie zamieszczać. efekt był taki, że przez tydzień po tym wpisie odeszło kilka (gastra), tak ok 5 osób, nie koniecznie przez ten wpis, ale ja mam taka nadzieję. Ja też odszedłem z tej grupy.

Odszedłem z grupy HEJTU

Pewnie ktoś skomentuję ze się obraziłem itp. itd., nie nie obraziłem się. Uważam że skoro ktoś decyduje się na to aby być GESTOREM musi mieć szacunek do drugiej osoby zwłaszcza do swojego klienta. Powodowem było tez to że nie była to grupa “wsparcia/pomocy” właścicieli/managerów, tylko grupa hejtująca. A to, mi  jako Hotelarzowi z ponad 11 letnim doświadczeniem się po prostu nie podoba.

 

A czy Wy mieliście jakieś spotkanie 3-go stopnia z pseudohotelarzami/pseudogestorami? Opiszcie w komentarzach.

P.S.

Znaleźliśmy fajne miejsce na wakacje z dziećmi.

Po powrocie z urlopu, z miłą chęcią opisze wrażenia. Postaram się spojrzeć na obiekt jako hotelarz ale również jako gość.

 

4 Comments:

 1. Dziękuję za komentarze.
  Wiedzę że poruszył temat osoby związane ze wspomnianą grupą.
  Tak macie wszyscy racje, w każdej grupie są jakieś zasady szkoda że w niektórych grupach (nie tylko we wspomnianej w artykule) zasady nie są określone z góry. Sława, jak możesz przeczytać jest napisane “większość”, wiem że są tam też “z krwi i kości hotelarze”.
  Co do komentarza Pani administratorki to nie zgodzę się z tym iż moje komentarze były obraźliwe, czy emocjonalne. Jeśli jednak tak Pani uważa to już Pani sprawa.
  Każdy ma prawo do swoich spostrzeżeń, opinii na każdy temat. Można swoje opinie wyrażać gdzie się chce, Ja akurat mam do tego swój blog, który nie każdemu musi odpowiadać.

  Pozdrawiam

 2. W każdej grupie istnieją jakieś zasady, skoro jest to grupa pseudohotelarzy, to znaczy, że nie umieszcza się tam ogłoszeń szukam noclegu, bo do tego słuzą inne grupy. Po przeczytaniu tego artykułu w sumie to nie wiem , o co autorowi chodził? Nie wiem czego dowodzić ma ten artykuł o nieznanej grupie na face. Świat drży w posadach, sensacja.

 3. administratorka grupy .

  Grupa o której tak się pan rozpisuje ma się bardzo dobrze.Grupa ma w swojej nazwie właściciele obiektów noclegowych >wzajemne wsparcie.Pan wrzucił na grupę Ogłoszenie celem znalezienia noclegu. Jako doświadczony hotelarz wiedzieć Pan powinien o wszystkich portalach które pośrednicza , zajmują się oferowaniem noclegów. Poinformowano Pana grzecznie ,ze to nie jest miejsce do umieszczania tego typu wiadomości. To wszystko.Każda grupa na FB ma swoje zasady i regulaminy.Pan się w nie nie wpisał w związku z tym post o poszukiwaniu noclegu został usunięty. To wszystko. Gdybyśmy nie przestrzegali zasad,regulaminu to z czasem mogłoby się zdarzyć ,ze pojawiłyby się równie dziwne posty nie mające z grupą nic wspólnego. Pan szukał noclegu ,ktoś inny chciałby np .sprzedać kota. Nie bardzo rozumiem Pana oburzenie . Tym bardziej ,że nie zachował się Pan tak elegancko jak Pan to tutaj opisuje.Gdyby pan był bardziej grzeczny w swoich komentarzach calę zdarzenie nie mialoby miejsca.Poproszono pana jedynie o przeniesienie swojego postu tam gdzie powinien się znależć. Gość to też klient drogi Panie.

 4. Myślę, że w znacznej mierze pomyliłeś się oceniając członków grupy. Jak wiesz hotelarstwem zajmuję się od ponad 20 lat i obecnie to już szczątkowa sprawa, bo tylko 30 miejsc. Podobnie jak ja jest tu kilkoro właścicieli obiektów znanych mi osobiście, z równie długim stażem i zarządzających obiektami na 200 , 300 miejsc.
  Jest mi przykro , że wszystkich wkładasz do jednego worka a będąc hotelarzem doskonale wiesz, ze czasem trzeba dać upust emocjom, bo goście czy nawet pracodawca dają mocno popalić.
  I dlatego tym razem uważam , że nie masz racji a tę falę hejtu jak to nazwałeś przyjąłeś zbyt emocjonalnie zupełnie niepotrzebnie.
  Pozdrowienia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.