Ciekawostki z sieci

Witam moi drodzy czytelnicy.

Dawno nie pisałem ale to dlatego iż jestem pochłonięty pracą zawodową oraz nowym projektem jaki tworze w sieci, takie coś od hotelarzy dla hotelarzy.

Przeszukując Internet lub “surfując w sieci”, natknąłem się na ciekawe informacje, a dokładnie na interesujący projekt dotyczący hotelarstwa od strony pracowników recepcji.

Na Facebooku znalazłem (bądź został mi zasugerowany) fun page pod nazwą Recepcjonista Hotelowy powiem szczerze projekt mnie bardzo zainteresował ponieważ sam od jakiegoś czau miałem w planach stworzyć projekt/stronę/plan/know-how dotyczący pracy na recepcji hotelowej. Ponieważ  nie mogłem “przeżyć” tego że recepcjoniści hotelowi są pomijani w każdych szkoleniach, dokształcaniach, a w hotelach nie sieciowych pracują zazwyczaj osoby nie związane z branżą hotelarską, tylko pierwsze lepsze (ładniejsze). A jeśli takie osoby nie połkną bakcyla pracy w hotelu to zaraz odejdą, i w hotelu jest rotacja (np. co 3 miesiące trzeba szukać nowej osoby), a to nie jest dobre dla hotelu, ani w rozumieniu HR, ani w rozumieniu wizerunkowym firmy. Niestety większość właścicieli, managerów, dyrektorów nie zwraca na to uwagi i twierdza: “jak nie ta to inna, na recepcję zawsze się ktoś znajdzie, przecież to taka prosta praca”. Nie do końca się z tym zgodzę, prace w hotelu trzeba polubić, połknąć bakcyla hotelarskiego, mieć do tego choć odrobinę pasji i zadowolenia z tego co się robi. Dlatego uważam że projekt pod nazwą Recepcjonista Hotelowy jest trafiony w 10!
Jeśli tylko pomysłodawcy i organizatorzy tego projektu chcieliby wsparcia i pomocy ze strony doświadczonego pracownika recepcji, oraz hotelarza z pasją zapraszam do kontaktu.

Drugą, aczkolwiek nie mniej ważną ciekawostką jaką spotkałem, jest blog pisany przez pasjonatkę podróży i hotelarstwa Tripnakę. Blog Tripmanki poświęcony jest przemyśleniom oraz spostrzeżeniom jakie ma autorka wobec pracy zawodowej w branży hotelarskiej. Ostatnie dwa wpisy najbardziej mnie zainteresowały. Ponieważ dotyczyły wyglądu pracownika recepcji. Nie będę kopiował całego wpisu ale polecam zaglądnąć TUTAJ, i poczytać o tym jak i kogo poszukują do pracy w recepcji hotelowej.

Zapraszam również na FunPage Hotelarsko.pl, oraz do komentowania wpisu.

1 Komentarz:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.