4**** Villa Verde w Zawierciu

W pierwszej połowie września byłem na szkoleniu z zarządzania strategicznego w Hotelu Villa Verde w Zawierciu.
Jak zwykle nie mogłem się oprzeć aby nie skomentować tego obiektu.
Hotel Villa Verde położony na obrzeżach miasta Zawiercie. Podjazd do obiektu oraz parking jest bardzo duży i przestronny. Budynek na pierwszy rzut oka nie powala, ale jest ładny i zadbany.
Po wejściu do holu recepcyjnego jest już bardziej atrakcyjnie niż mogłoby się wydawać, recepcję widać od wejścia, lobby jest dobrze oświetlone, dobrze skomunikowane z wejściem na piętra pokojowe, wejściami do sal konferencyjnych.  Recepcjonistka, która mnie obsługiwała (tzn. meldowała) była miła i uprzejma, ale odniosłem wrażenie że nie była przygotowana do pracy na recepcji, zresztą prawdę mówiąc każda z Pań w recepcji dawała odnieść wrażenie że gość to zło konieczne. Moim zdaniem przydałoby się tym Paniom szkolenie z obsługi gościa, ale to już pozostawiam osobom zarządzającym tym hotelem.

Po wejściu do pokoju zostałem bardzo mile zaskoczony. Pokój duży, łazienka przestronna. Łóżka wygodne, telewizor jak to już w większości hoteli LCD. duże biurko, szybki internet. Pokój który został mi przydzielony miał również mini balkonik. Niestety nie wszyscy moi znajomi ze szkolenia mieli tyle szczęścia, ponieważ dostawali pokoje od strony zaplecza, garaży lub pokoje typu studio (dwa pokoje połączone ze sobą drzwiami), co nie do końca jest komfortowe. Mimo to i tak jestem umiarkowanie zachwycony pokojami.

Niestety mimo mojego szczerego zadowolenia nie wszystko było tak idealnie jak to być powinno.
Obsługa restauracji i baru wydawała się być znudzona swoją pracą i mimo próśb zamknęli kawiarnię/bar o 22:00. Całe szczęście obsługa z drugiego dnia była bardziej wyrozumiała, lub może dlatego że mieli tam imprezę z innej firmy i dla nich była otwarty bar.

Jedzenie w Hotelu Villa Verde jest smaczne, choć obiad kolacja smażone w głębokim tłuszczu lub na patelni, ale i tak było smacznie. Śniadanie było smaczne, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największą wadą tego hotelu to moim zdaniem przejście do części rekreacyjnej (basen, SPA). Mianowicie aby dość z części hotelu, w której miałem pokój, musiałem zejść na parter przejść przez lobby recepcyjne iść długim korytarzem do restauracji przejść pomiędzy stolikami i wejść do części rekreacyjnej. Tak troszkę nie fajnie wracać z basenu w szlafroku przechodząc pomiędzy stolikami, gdzie inny goście jedzą np. kolację.

Sporym minusem sali, w której odbywało się szkolenie był brak światła dziennego. Sala w hotelu jest dzielona na kilka mniejszych. W związku z tym iż jesteśmy podzieleni na grupy 15 osobowe nie potrzebujemy ogromnej sali, dlatego dostaliśmy jedną cześć dużej sali. Niestety brakowało w niej światła dziennego, reszta była w porządku.

Hotel Villa Verde w Zawierciu brał udział w konkursie Hotel przyjazny rodzinie. Uważam że bardzo dobrze został pomyślany dla dzieci. Na pierwszym piętrze jedna z sal biznesowych została dostosowana dla potrzeb dzieci. W sali jest sporo zabawek oraz taki fajny basen z piłkami, zjeżdżalnie dla dzieci, czyli wszystko to dzieci lubią. W pozostałej części tej sali jest również miejsce dla dorosłych. Podczas gdy dzieci się bawią dorośli mogą porozmawiać widząc cały czas swoje pociechy na placu zabaw.

Krótko mówiąc 4**** Hotel Villa Verde w Zawierciu, polecam wszystkim, rodzinom z dziećmi, biznesmenom, oraz grupom szkoleniowym.

Zapraszam do opisywania waszych wrażeń jeśli byliście w tym obiekcie oraz do polubienie mojego FunPage na Facebook-u.Find us on fb

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.